Сучасних людей складно здивувати різноманітними способами прикраси житла. Оригінальні шпалери, натяжні стелі – все це можна побачити в багатьох квартирах, будинках ітд. Але такий інтер’єрний декор, як сучасні фрески, це нове віяння в сфері сучасного дизайну, яке викликає захоплення і захват.
Класична фреска, як відомо, являє собою художній розпис по сирій штукатурці. Великі художники Відродження Мікеланджело, Рафаель, Леонардо да Вінчі створили фрески, що підкорили не лише їхніх сучасників, але і нащадків. Але такий твір вимагає не тільки таланту, а й дуже багато часу. Крім того, не кожна фарба добре взаємодіє з сирою штукатуркою –відомо безліч випадків спотворення кольорів. Тому підбір потрібних за якістю фарб є важким і відповідальним процесом, а художників, здатних створювати фрески, дуже мало.
Перша декоративна цифрова фреска з’явилася кілька десятиліть тому. Для її виробництва на флізелінову основу закріплювали армовану сітку, поверх якої наносився шар штукатурки і саме зображення. Товщина таких виробів могла досягати 4 мм, вони були громіздкими і крихкими, що викликало великі труднощі при монтажі. Сучасні технологи змогли створити такі фрески, які відповідають найсуворішим вимогам покупців:

• довговічність;
• еластичність;
• вологостійкість;
• простота монтажу;
• товщина (всього 2мм).

Досягнути таких результатів допомогло використання еластичної штукатурної основи та спеціального захисного шару. Завдяки цьому фрески придбали гнучкість, стали стійкими до впливу клею і води. Окремо необхідно виділити шпалери-фрески. Такі вироби є, мабуть, найбільш популярними та доступними. Їх безперечна перевага – необмежений вибір малюнка. Наноситься за допомогою сучасної цифрового друку на різну основу з використанням тієї чи іншої текстури. Технологія виготовлення фресок постійно вдосконалюється, відповідаючи інтересам замовників. Адже головне призначення фрески – прикрашати місце проживання людини, робити його комфортним і прекрасним.